Gratis medlemskap
Som student får du gratis 2 års medlemskap i Vinkelnerforeningen + abonnent på Aperitif og Noble Rot.
Verdi 3.000 kroner. Som student på vinkelnerstudiet tilfører Norsk Vinkelnerforening deg gratis medlemskap i studietiden + året etter bestått eksamen.
I praksis tilfører foreningen og deres samarbeidspartnere en verdi av 3000 kroner. + tilgangen til det norske vinkelnermiljøet fra dag en som student og etterhvert som uteksaminert vinkelner. Ordningen gjelder fra 2025 kullet. Påmeldingen organiseres gjennom skolene. Skoler som deltar i programmet: Kulinarisk Akademi og Norsk Vinfagskole. Pr.dags dato tilbyr ikke Norsk Sommelierutdannelse programmet.
Kulinarisk Akademi
Kulinarisk Akademi Maridalsveien 87, bygg 7 0461 Oslo
Telefon: 23 23 15 80
Hanna Johansson
hj@kulinariskakademi.no
Kulinarisk Akademi med Norges fremste kokker gir en fantastisk mulighet til å sette et stort fokus på mat og drikke i kombinasjon. Gjennom teori og praktisk smaking får man en uvurderlig kunnskap til å bli gode formidlere og veiledere. Studiet gir grundig og utfyllende forståelse om de mest relevante aspekter ved vin og brennevin, vinsmaking samt vin og mat i kombinasjon. Verdens viner og vinlovgivning blir nøye gjennomgått og forklart.
Studiet går over 2 semester med 6 intensive studieuker der det er lagt opp til god tid for selvstudier mellom studieukene. Undervisning har oppstart i februar og avsluttende eksamen i oktober med undervisningsfri i juli måned. Undervisningsdagene er lagt opp som en kombinasjon av teoretisk undervisning og vinsmaking der det smakes omkring 15 forskjellige viner, brennevin eller øl på en vanlig studiedag. For studenter som ønsker å lære mer om vinproduksjon tilbyr vi en studietur til en vinproduserende region.
Til å gjennomføre undervisningen har vi noen av landets beste innenfor hvert fagområde. De kunnskapsrike og erfarne forelesere inkluderer Heidi Iren Hansen Vestvik MW, Tone Veseth Furuholmen, Christopher Moestue, Even Brimi, Amund Polden Arnesen Marko Radicev og Alexander Hojem. I tillegg får vi eksperthjelp fra KA’s egne stjernekokker til matfaglige temaer.
Norsk Vinfagskole
Norsk Vinfagskole by Beverage Academy Schæffers gate 6C, 0558 Oslo
Telefon: 22 57 12 00
Kontaktperson: Renate Høiholt
post@beverageacademy.no
Norsk Vinfagskole er Norges første og eneste offentlig godkjente fagskole innen drikke. Vår Fagutdanning i vin og brennevin gir 30 studiepoeng (½ årsenhet) og er godkjent for lån og stipend i Lånekassen. Studiet kan tas over ett eller to semestre, og kombinerer nettbasert undervisning via web-TV med seks intensive samlinger i Oslo.
Utdanningen gir en solid kombinasjon av teori og praksis, med fokus på vinsmaking, brennevin, mat- og vinkombinasjoner og bransjeforståelse. Undervisningen ledes av noen av Norges fremste fagpersoner, blant andre Cathinca Dege, Simon Zimmermann, Merete Bø, Magnus Egerdahl Nørsett, Halvor Heuch, Trine Wiik-Lehmann og Amund Polden Arnesen.
I tillegg til fagutdanningen tilbyr Norsk Vinfagskole flere diplomprogrammer og fordypningskurs innen vin, brennevin, kaffe og øl. Gjennom samarbeid med sterke fagmiljøer nasjonalt og internasjonalt – blant annet Comité Champagne, BIVB (Bureau Interprofessionnel des Vins de Bourgogne) og Norsk Kaffeinformasjon – får studentene tilgang til oppdatert kunnskap, inspirerende læringsopplevelser og et unikt bransjenettverk.
Norsk Sommelierutdannelse
Norsk Sommelierutdannelse, Brobekkveien 38,0598 Oslo
Telefon: 93800788
Kontaktperson: Isabella Tozzi
post@vinkelneren.no
Norsk Sommelierutdannelse (NSU) har utdannet vinkelnere i snart 25 år – med studiesteder i Oslo, Bergen, Trondheim og Stavanger. Utdanningen er skreddersydd for deg som jobber – eller ønsker å jobbe – i restaurant, hotell, vinimport, Vinmonopolet eller salg, men passer også for privatpersoner med stor lidenskap for vin.
Med rundt 30 erfarne forelesere fra hele landet får du unik tilgang til bred fagkompetanse og førstehåndskunnskap som kan brukes direkte i jobbsammenheng. Våre forelesere er aktive i bransjen og gir deg innsikt i både teori og praksis – fra drikkevarer og mat- og vinkombinasjoner til service og gjesteopplevelse.
Studiet går over 32 mandager fra januar til november, og gir deg en forutsigbar studiehverdag som lar deg kombinere utdanning med jobb. En forelesningsdag per uke gir tid til egenstudier mellom hvert tema. Enkelte moduler får du også tilgang på online, for å kunne repetere gjennom året.
Hos NSU blir du ikke bare en sommelier – du blir en trygg og kompetent fagperson som skaper gode gjesteopplevelser og blir respektert i bransjen.